Společnost /  Aktuality
AKTUALITY
ENERVIT aktuality PDF Tisk Email

Máme nový web

Právě se nacházíte na původním webu značky Enervit v ČR.

 

Najdete nás však již na novém webu:

www.enervit.cz - nový web o Enervitu v ČR

www.facebook.com/enervitcz - facebook Enervit v ČR


 
Zimní triatlon beru jako přípravu na ten letní PDF Tisk Email

Zimní triatlon beru jako přípravu na ten letní

Přinášíme Vám rozhovor s Helčou Erbenovou, nejlepší českou zimní i XTerra triatlonistkou a členkou Enervit Teamu.

Jak hodnotíš končící sezónu, co se povedlo a s jakou motivací půjdeš do té další?
Do sezony jsem vstupovala se smíšenými pocity. Přes zimu jsem hodně marodila a moc toho nenatrénovala. Přesto jsem se třemi vítěznými závody světového poháru, bronzovou medailí z ME na Sardinii a hlavně s bronzem z MS v Žitavě nesmírně spokojená. V celkovém hodnocení Evropské Tour jsem byla druhá, což je pro mne velmi příjemné. Do příští sezony jsem dostala zajímavé nabídky ohledně tréninků a závodů a hlavně jsem ráda, že i v další sezoně budu spolupracovat se všemi svými součastnými sponzory. Spojení Specialized, Lawi, Salomon, Apusphere a samozřejmě ENERVIT je pro mne velmi příjemné.

Jaké máš plány do konce roku, na jaké závody se ještě chystáš?

Ještě se chystám v druhé polovině září do Slovinska na závod T-Natura, což je obdoba Xterry, a na konci října ještě MS Xterra na Havaji.

Co zima a tvůj oblíbený zimní triatlon - jak se na něj chystáš a kde bude tentokrát vrchol sezony.
Vloni se mi kvůli zdravotním problémům moc nedařilo postavit se na start zimního triatlonu. A především jsem obrečela neúčast na MS v Cogne. Letos ještě uvidím, jakým směrem se to všechno bude ubírat. Jak už jsem uvedla, jsou i jiné možnosti, jak strávit zimu. Takže zatím ještě nemám úplně jasno, kde a jak budu závodit.

 

Celý článek...
 
ENERVIT Baroko půlmaraton již tuto sobotu PDF Tisk Email

ENERVIT Baroko půlmaraton
již tuto sobotu

V sobotu 6. září se v Plasech nedaleko Plzně uskuteční oblíbený ENERVIT Baroko půlmaraton, jehož jsme titulárním partnerem. A samozřejmě zde díky tomu budeme rovněž se stánkem, a to již od pátku po celou dobu registrace.

Kromě ENERVIT Baroko půlmaratonu si můžete zaběhnout i maraton nebo "jen" desítku, připraven je i FIT běh na 4,2 km nebo dětský závod na 420 metrů.

Abyste měli po celý závod dostatek energie a důvod k úsměvu a radosti z pohybu, nezapomeňte se vybavit třeba i speciálně připravenými balíčky.

Více informací o závodě naleznete zde.

 
Navštivte nás na vyhlášeném festivalu v Teplicích nad MetujíNavštivte nás na vyhlášeném festivalu v Teplicích nad Metují PDF Tisk Email

Navštivte nás na vyhlášeném festivalu v Teplicích nad Metují

Ve čtvrtek 28. srpna se otevírají brány 31. ročníku horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují, jehož nabitý program potrvá až do neděle. Ani ENERVIT nemůže na této vyhlášené akci chybět, proto vás srdečně zveme k návštěvě i našeho stánku.

Byť si akce stále ve svém názvu ponechává zaměření na horolezce, již dávno to není festival jen pro ně. Na své si zde přijdou i cyklisté, kondiční a zájmoví turisté, skialpinisté, běžkaři i běžci - prostě všichni, kdo si oblíbili outdoorový sport.

A jelikož na nedělní dopoledne připravili pořadatelé nejen pro milovníky krosového běhu tradiční Běh teplickými skalami, berte návštěvu stánku před startem závodu téměř jako povinnost, protože nic vás na závod nepřipraví lépe než Enervit PRE sport, to je vyzkoušené.

Přijďte za námi na stánek ENERVIT, rádi vás na festivalu v Teplicích nad Metují uvidíme. Více o festivalu na www.horolezeckyfestival.cz.

 
Naplňujeme naše poslání PDF Tisk Email

Pro uživatele produktů značky ENERVIT jsme zpracovali několik pomocníků, kteří Vám pomohou zase o něco lépe vybrat si to nejlepší pro podporu Vašeho výkonu:

Analýza, která Vám ukáže potenciál rozvoje výkonnosti z pěti různých hledisek (skladba jídelníčku, struktura tréninkového plánu, postoj k využití volného času, efektivita rozvoje výkonnosti, důraz na optimální zdraví).


Kvíz
: odpověďmi na pět jednoduchých otázek otestujete svoji komplexnost v rozvoji výkonnosti a přístupu k tréninku.


Strategie na míru
: máte zájem o konkrétní doporučení výživové strategie? Ve spolupráci s odborníky z ENERVITu a Aliance výživových poradců ČR Vám jej zpracujeme, a to detailně na základě Vámi zadaných kritérií.


Obecné výživové strategie dle sportů, videa i odborné články.

... a další užitečné návody a rady naleznete na www.enervit.cz.

 

Co nás k tomu všemu vedlo? Naše poslání přemýšlet o výživě jinak, jít k jádru věci a tím chceme změnit zavedený a často i převažující pohled na výživu.

 

Celý článek...
 
Jak jíst před každým sportem PDF Tisk Email

Jak jíst před každým sportem

Řešíte, jak jíst před závodem? Nebo se často nestíháte před tréninkem optimálně najíst? Někdo to řeší tím, že vyráží hladový, jiný se neudrží a „napere“ se těsně před sportem. Abyste se vyhnuli oběma extrémům, tedy možnému hlaďáku nebo těžkému žaludku při sportování, je tu Enervit PRE sport, sacharidové želé, které zažene hlad a současně pomůže, aby se během výkonu optimálně zapojily tuky jako významný zdroj energie. Enervit PRE sport je proto vyhovující svačina 1-2 hodiny před sportem, ale pomůže i nejpozději 30 minut před tréninkem, když pociťujete příznaky hladu.

Celý článek...
 
Výkonnost na RunTour zvýší Enervit PRE Sport PDF Tisk Email

Výkonnost na RunTour zvýší Enervit PRE Sport

Hodně sportovců si výrazně zhoršuje svoji aktuální výkonnost špatnou stravou v posledních hodinách před výkonem. V těchto chvílích je potřeba stabilizovat vnitřní prostředí organizmu, aktivovat oba významné energetické zdroje (svalový glykogen a především tuky) a maximálně možně stabilizovat hladinu krevního cukru, aby nedošlo k reaktivní hypoglykémii (nízká hladina krevního cukru vyvolaná předchozím prudkým zvýšením inzulinu v reakci na příjem sladké potraviny). Aby byl výkon optimální a vy jste prodali vše, co jste vložili do tréninku, nesmíte v posledních cca 2 hodinách před sportem přijmout nic sladkého, tzn. žádné gely, energetické tablety, sušenky, sladkosti či jiné cukroviny, ani pít sladké nápoje. Jedině tak bude nastartován tukový metabolismus (jako nezbytný zdroj energie pro vytrvalce) a nedojde ani k nežádoucí a výkon degradující hypoglykémii.

 

Co tedy doporučujeme před výkonem? Enervit PRE Sport, sacharidové želé s nízkým glykemickým indexem

Enervit PRE Sport je sacharidové želé určené výhradně pro konzumaci v posledních 2 hodinách před výkonem. Neobsahuje žádnou vlákninu, bílkoviny ani tuk, které tělo během výkonu zatěžují, ale naopak pouze lehce stravitelné sacharidy. Enervit PRE Sport není žádná obdoba energetického gelu nebo podobně, jedná se o sacharidové želé s nízkým glykemickým indexem, které na organizmus funguje na úplně jiném fyziologickém principu – energie z něj se uvolňuje dlouhodobě a postupně, nevyvolává prudké zvýšení inzulinu před výkonem. Tudíž aktivuje využití tuku během výkonu (bez něhož je výkon vytrvalce poloviční) a nezpůsobuje předvýkonovou hypoglykémii (nízká hladina krevního cukru), která způsobuje únavu a vyčerpání, aniž byste ještě odstartovali.

 

Doporučené časování Enervit PRE Sport:

Celý článek...
 
Enervit je partnerem Valachy Tour PDF Tisk Email

Na VALACHY DUATLON s ENERVITem

Ve Velkých Karlovicích se v sobotu 10. května uskuteční druhý závod seriálu VALACHY TOUR 2014, jehož partnerem je také ENERVIT. Tentokrát mohou v rámci seriálu změřit sportovci síly v duatlonu. Jako moderátor se do dějiště VALACHY TOUR vrací známý televizní redaktor Stanislav Bartůšek. V areálu startu a cíle, který je situován k hotelu Galik v Resortu Valachy, budete moci navštívit i stánek ENERVIT, kde vám rádi poradíme s optimální výživou na závod. A že bude náročný a ENERVIT bude třeba, o tom svědčí celková trasa závodu, obnášející kombinaci 3 km běh – 15 km horské kolo – 1,5 km běh, a to vše v okolním členitém terénu CHKO Beskydy.

Závod dospělých odstartuje ve 12 hodin. Před nimi si zasoutěží děti. Po 10. hodině čeká menší závodníky do 7 let soutěž v běhu. Následné klání starších dětí je již zařazeno do Krajského poháru mládeže Zlínského kraje a školáci se tak utkají ve „skutečném“ duatlonu, byť na výrazně kratší trati než dospělí.

Zpestřením závodu dospělých bude vložený stíhací závod s Terezou Huříkovou, která je považována za nejlepší současnou českou závodnici na horských kolech. Tereza Huříková se zapojí do prostřední části duatlonu - vystartuje přitom s časovou ztrátou až poté, co na trať vyjede poslední cyklista po úvodní běžecké části. Účastníci i fanoušci mohou v soutěži tipovat, kolik závodníků na trase horského kola dokáže předjet. Že to nebude mít jednoduché, je jasné již předem, mezi účastníky duatlonu bude totiž mj. Irena Berková, loňská mistryně ČR a vítězka Českého poháru v bike maratonu, či Ondřej Fojtík, mj. čtyřnásobný vítěz Drásala, jednoho z top cyklistických závodů ČR.

Zájemci se mohou k účasti v jednotlivých závodech VALACHY TOUR registrovat on-line za zvýhodněné startovné na www.valachytour.cz nebo v den konání přímo na místě.

DALŠÍ ZÁVODY VALACHY TOUR 2014:

Celý článek...
 
Ne všichni závodíme stejně rychle PDF Tisk Email

Ne všichni závodíme stejně rychle

 

V letošním roce je ENERVIT partnerem mnoha závodů. A velká část z vás, kteří se na ně chystáte, nás žádáte o doporučení vhodného balíčku energie na ten nebo jiný závod. Rozhodli jsme se tedy pro revoluční řešení, jehož obrovská výhoda je, že si můžete sami vybrat balíček podle délky trvání závodu. Zatímco někdo zaběhne půlmaraton za 1,5 hodiny, jiný k tomu potřebuje 2 nebo 2,5 hodiny. Je proto jasné, že vytrvalec absolvující danou cyklistickou nebo běžeckou trať za 1,5 hodiny potřebuje jiný balíček než ten, který tu samou trať zvládne za 2,5 hodiny. Proto jsme vytvořili 10 cenově zvýhodněných balíčků odstupňovaných podle délky trvání závodu od 1,5 hodiny až po 6 hodin. Každý si tak můžete nyní vybrat balíček výživy ENERVIT, který vám na vámi vybraný závod nejvíce vyhovuje.

 

A v čem je kouzlo našich balíčků?

Celý článek...
 
PSG Zlín ve finále PDF Tisk Email

Hokejový PSG Zlín ve finále extraligy

 

Blahopřejeme týmu PSG Zlín k dalšímu postupu do finále české hokejové extraligy. Historie naší spolupráce je zatím krátká, dvouletá, ale za tu dobu nás těší hned dvojí účast zlínských hokejistů ve finále nejvyšší soutěže. Zatímco v loňském roce skončili Zlínští druzí, v letošním roce bude konečné umístění přinejhorším stejné. Zda bude finále soubojem mezi nejlepším českým a nejlepším moravským týmem, nebo zda se bude jednat o "regionální" souboj dvou týmů z jižní Moravy, to ukáže až sedmý zápas mezi Spartou a Brnem. Ať ve finále nastoupí kdokoliv, přejeme zlínským hokejistům stejně famózní výkony, které předvedli v posledních zápasech proti Třinci.

 
ENERVIT je opět partnerem Cyklomaratonů PDF Tisk Email

ENERVIT je opět partnerem Cyklomaratonů

V letošním roce se s ENERVITEM jako partnerem sportovních akcí setkáte na mnoha místech po celé ČR. Postupně Vás budeme seznamovat s akcemi a seriály, jejichž jsme letos partnerem. Je jich opravdu mnoho - Run Tour, Bike Prague, Malevil Cup, Porubajk, Valachy Tour, Galaxy serie, Enervit Benešovský maraton a půlmaraton, Enervit Janovských 11 a 19 km, Enervit Baroko půlmaraton, Becker Cup a mnohé další - detailní kalendář naleznete zde.

A jelikož první akcí, kterou do letošní sezony vstupujeme se stánkem, je Cyklomaraton, představíme Vám tento seriál nyní detailněji:

Cyklomaratontour se nově jmenuje Cyklomaraton. V kalendáři seriálu pro všechny kategorie cyklistů je od jara do podzimu deset závodů po celé republice, startuje se už 12. dubna!


Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 1 z 5

Kontakt

VITAR Sport, s.r.o., oficiální dodavatel značky Enervit do ČR
sídlo: třída Tomáše Bati 385 | 763 02 Zlín | Czech Republic
Kancelář Liberec, Žitavská 234/63 | vitarsport@enervit.cz
obchodní manažer:
Karolína Preislerová | obchod@enervit.cz | mobil: +420 725 435 549
vztahy s veřejností, sportovní kluby:
Štěpán Kaliba
| sport@enervit.cz | mobil: +420 606 048 557

Zasílání novinek


Enervit Sport. 2018. Created by Aftertime.